Hot stamping

Uszlachetnienie hot-stamping występuje również pod nazwą hot-print oraz termodruk. W tej formie zdobienia wykorzystywane są specjalne folie, występujące w bardzo dużym wyborze kolorów i faktur. Najpopularniejsze z nich to folie metalizowane, w kolorze złotym, srebrnym lub białym. Do wykonania znakowania hot-stamping niezbędne są matryce, oddające kształt wzoru do nadrukowania. Folie posiadają cienką warstwę kleju, który jest aktywizowany pod wpływem temperatury. Trwałe połączenie folii z podłożem (kartonem, skórą naturalną lub ekologiczną, tworzywem sztucznym), następuje poprzez jej wtłoczenie – matryca dociska ją pod odpowiednim naciskiem.

Hot stamping na wydrukach

Produkty jakie wykonujemy

Nieustannie rozszerzamy ofertę druku o nowe techniki. Aby uczynić Państwa wydruki jeszcze ciekawszymi i bardziej eleganckimi, oferujemy możliwość znakowania metodą hot-stamping, nazywaną również termodrukiem lub hot printem. Hot stamping wykorzystuje specjalistyczne folie drukarskie, dostępne w dużej liczbie kolorów, również metalizowanych oraz folie holograficzne, np. do zabezpieczania wydruków. Druk odbywa się poprzez dociśnięcie folii rozgrzaną matrycą do papieru i jej wprasowaniu. Stalowa matryca odwzorowuje kształt z projektu, zapewniając bardzo dużą dokładność znakowania na każdym rodzaju papieru. Hot stamping może być stosowany jako niezależna metoda drukarska, jak również pełni rolę uszlachetniająca wydruki. Najczęściej stosowana w drukach ozdobnych i reprezentacyjnych, takich jak dyplomy, wizytówki, zawieszki, kartki i zaproszenia, ale również okładki kart menu itp. Termodruk może być przez nas wykonany nawet w minimalnych nakładach, pozwalając spersonalizować każdy prezent lub wydawnictwa okolicznościowe – tomiki poezji, foldery, albumy rodzinne, katalogi itp.

zaproszenia ślubne, firmowe z logo z hot stampingiem

Chcą Państwo zamówić indywidualne zaproszenia ślubne lub zaproszenia firmowe z logo? Jeśli tak, polecamy wykorzystać hot-print jako jedną z technik uszlachetniania druku. Ozdobny napis „zaproszenie”, treść lub logo mogą być wykonane w jednym z wielu kolorów folii do termodruku. Duża dokładność w odwzorowaniu detali, umożliwia wykonanie nawet bardzo skomplikowanych projektów, zawierających złożone logotypy. Hot-print jest trwale wtłoczony w papier, tworząc miłą w dotyku powierzchnię – matową lub błyszczącą.

Wizytówki z hot stampingiem

Hot-stamping na wizytówkach dodaje im szyku i elegancji. Sprawia że projekt jest znacznie ciekawszy, a sama wizytówka otrzymuje luksusowy wygląd. Logo firmy w kolorze złotym lub srebrnym matowym albo błyszczącym, kojarzone będzie ze stabilnością i poczuciem bezpieczeństwa. Hot-print znakomicie sprawdza się przy wizytówkach jednostronnych i dwustronnych, a szczególnie tych wykonanych na ozdobnym papierze, podkreślając unikalność całego projektu i jego dopracowanie w najdrobniejszych szczegółach.

Druk wizytówek

Zawieszki, etykiety, metki. letterpress

Metki i zawieszki sklepowe zyskają jeszcze więcej elegancji, jeśli uszlachetnimy druk metodą hot-print. Marki dbające o swój wizerunek i dobrą jakość produktów, wybierają termodruk, aby podkreślić najwyższy standard wykonania produktu. Hot-stamping można zastosować do wykonania logotypu, nazwy produkty czy danych adresowych na metce. Folie do termodruku występują nie tylko w kolorze złotym lub srebrnym, ale znacznie większej palecie kolorów metalizowanych lub matowych. Daje to realną możliwość wykonania zdobienia, zgodnego z identyfikacją wizualną Państwa firmy.

certyfikaty, dyplomy z hot stampingiem

Wszędzie tam, gdzie ważne jest uzyskanie atrakcyjnego projektu, warto rozważyć zastosowanie znakowania hot-stamping. Wtłaczane na gorąco folie ozdobne, stanowią bardzo trwałą formę zdobienia. Certyfikaty oraz dyplomy w połączeniu z termodrukiem, mogą stanowić bardzo ciekawą pamiątkę dla uczestników szkoleń, kursów lub konferencji. Hot-print może służyć do wykonania ozdobnych napisów, logotypów oraz innych powtarzających się elementów. Termodruk może być bezpiecznie zastosowany do wydruków na papierach klasycznych, jak również ozdobnych, z fakturą.

druk certyfikatów Warszawa

karty menu, jadłospisy z hot stampingiem

Hot-print i karty menu od zawsze idą w parze. Wyróżniająca się nazwa restauracji i jej logo na okładce, pozwala klientowi na dłużej zapamiętać miejsce, w którym się znajduje. Hot-stamping może być wykonywany zarówno na okładkach kart menu, jak również na jej kartkach, niezależnie od użytego materiału. Dowolna wielkość znakowania i bardzo duża trwałość, sprawiają że karty menu mogą służyć przez bardzo długi czas, nie nosząc żadnych widocznych śladów zużycia. Termodruk jest odporny na ścieranie, jak również działanie wilgoci oraz niskich i wysokich temperatur.

vouchery, bony podarunkowe, karty rabatowe z hot stampingiem

Stworzenie unikalnego i ciekawego projektu jest łatwiejsze, jeśli zastosujemy hot-print. Bardzo duży wybór jednokolorowych folii ozdobnych – matowych, błyszczących lub holograficznych, stanowi bardzo dobrą opcję do wykorzystania na voucherach, bonach podarunkowych i kartach rabatowych. Metoda hot-print jest odporna na ścieranie, dzięki czemu nadruk zachowuje trwałość nawet przy intensywnym użytkowaniu kart, często wyjmowanych i wkładanych do portfela lub kieszeni. Termodruk może mieć indywidualny kształt i zajmować dowolną powierzchnię karty bądź bonu.

Druk Voucherów bonów kuponów Warszawa

Karty świąteczne z hot stampingiem

Okolicznościowe karty świąteczne bardzo często wykorzystują metodę hot-print. Przy jej użyciu mogą zostać wydrukowane życzenia, logo lub pozostałe elementy projektu graficznego. Możliwość użycia kilku kolorów folii – metalizowanych, matowych i błyszczących, pozwala stworzyć bardzo elegancki, a przy tym oryginalny projekt kart świątecznych – na Boże Narodzenie, Wielkanoc lub jubileuszowych. Termodruk może być zastosowany do klasycznych kart jednostronnych, jak również składanych, w dowolnym formacie.

koperty z hot stampingiem

Koperty są nieodłączną częścią prowadzenia firmy. Wysyłanie korespondencji do klientów i kontrahentów, można wykorzystać również jako sposób budowania marki i zaufania. Hot-print daje realną możliwość taniego i trwałego uszlachetniania kopert, przy pomocy wtłaczanych na ciepło folii. Trwale są one wiązane z podłożem, efektem czego jest znak graficzny, zachowujący dużą wytrzymałość na ścieranie, wilgoć lub inne uszkodzenia mechaniczne. Hot-stamping może być zastosowany do klasycznych kopert biurowych, jak również do kopert wykonanych z grubszego papieru ozdobnego, w tym kolorowego.

drukarnia kopert warszawa

W ofercie mamy również druk typograficzny latterpress

LETTERPRESS

Letterpress, nazywany również drukiem typograficznym, jest jedną z najstarszych technik drukarskich. Korzenie tej metody druku wypukłego sięgają czasów Johannes Gutenberg XV wieku. Obecnie przeżywa swoją drugą młodość z uwagi na wiele nowych papierów, jakie stały się dostępne oraz wyróżnieniem się nie standardowym produktem stylu "vintage". Najciekawszym z materiałów na którym jest wykonywany druk letterpress jest ekologiczny papier bawełniany, który jest bardzo delikatny w dotyku i jest na tyle "pulchny", że z łatwością można wykonać tłoczenie różnych wzorów.
 

Druk offsetowy i cyfrowy

GrafCraft to profesjonalna drukarnia oraz zaangażowane studio graficzne. W naszej ofercie również jest druk cyfrowy oraz offsetowy, dając naszym klientom najwyższej jakości produkty poligraficzne. Naszym celem jest udostępnienie konkurencyjnych cenowo i atrakcyjnych wydruków i projektów graficznych. Wszystkim czego potrzebujecie jest właśnie nasza drukarnia.

Kontakt

  • Warszawa ul. sokołowska 14/22
  • info@grafcraft.pl
  • 577 700 150
Jak zamówić

Wycena zlecenia – Klient przesyła zapytanie o wycenę konkretnej pracy na e-mail.
Również można  zamówić telefonicznie lub osobiście.
Drukarnia GrafCraft przesyła ofertę klientowi.

Zamówienie – W oparciu o wycenę Klient wysyła zamówienie do Drukarni.
Przesłanie projektu – Równocześnie z wysłaniem zamówienia należy przesłać projekt graficzny do Drukarni na adres  info@grafcraft.pl. Na tym etapie możliwe jest wstępne szacowanie terminu realizacji.

W przypadku realizacji zamówień od nowych klientów  potrzebne bedą dane do faktury które można wysłać na adres e-mail.
Drukarnia na podstawie przesłanych danych wystawia fakturę proforma na zaliczkę określoną w ofercie i wysyła klientowi e-mail. Klient wpłaca określoną zaliczkę na konto Drukarni i wysyła potwierdzenie wpłaty e-mailem.

 

WeTransfer
PLIKI PROSIMY NAZYWAĆ „ImięNazwisko nr zamówienia” i wraz z opisem zamówienia przesyłać przez stronę www.wetransfer.com
wpisując e-mail odbiorcy (friend’s mail): graf-craft@wp.pl

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko*

Miejscowość dostawy*

Adres email*

Nazwa produktu

Treść wiadomości*

Masz pytania?

Imię i nazwisko*

Miejscowość dostawy*

Adres email*

Nazwa produktu

Treść wiadomości*