Hot stamping

Hot stamping to dobrze wszystkim znana technika upiększania druku, poprzez jego wytłaczanie na gorąco. Aby można było wykonać hot stamping, konieczne jest przygotowanie formy z metalu. Ma ona formę wypukłej pieczęci i jest wykonywana ze stali. Po rozgrzaniu, dociskana jest do kartonu lub papieru, tworząc w nim trwałą wypukłość, o kształcie zgodnym z projektem matrycy. 

 

Metoda ta jest często wykorzystywana do reprezentacyjnych materiałów, takich jak dyplomy czy teczki. Równie często można ją spotkać na eleganckich, tekturowych opakowania win, słodyczy czy kosmetyków. Hot stamping może być łączony z wieloma innymi metodami uszlachetniania druku, takimi jak lakierowanie wybiórcze lub złocenie. Otrzymujemy wówczas realistyczny efekt trójwymiarowości o dowolnym kształcie i wielkości. 

 

Nasza drukarnia oferuje Państwo hot stamping do wszystkich swoich produktów. Od wizytówek, poprzez karty i kalendarze, aż po certyfikaty, dyplomy oraz pozostałe wydruki na kartonie. Wykonamy dla Państwa formę o dowolnym kształcie i wielkości, która może być wielokrotnie wykorzystywana przy ponawianych zamówieniach. Hot stamping wyróżnia się trwałością. Wzór na gorąco odciśnięty na materiale, utrzymuje się na nim na zawsze, bez możliwości rozprasowania czy zaniknięcia. Oprócz wysokich walorów estetycznych, może to być również skutecznym sposobem na fabryczne znakowanie opakowań, chroniąc je przed próbami fałszerstwa i reprodukcji bez Państwa zgody. Atrakcyjne ceny, pomoc przy zaprojektowaniu, wykonanie matrycy w korzystnej cenie, a w końcu fachowa realizacja każdego zamówienia, to właśnie Twoja drukarnia Grafcraft.